Güzel Sözler

Aradığın güzel ve anlamlı sözler burada! Doğum günü, bayram, özel günler veya yalnızca içinden geldiği için arkadaşına, sevgiline, akrabana veya ailene göndermek için güzel sözler arıyorsan doğru yerdesin. İçinden geçenleri en kısa, basit ve doğru şekilde ifade eden sözleri senin için kitaplardan, şiirlerden ve yazılı tüm kaynaklardan derledik. Bu sözlerin sahipleri kimler mi? Yazarlar, şairler, filozoflar, gazeteciler, halk ozanları… Sözlerin sahiplerini ve nerede geçtiklerini tüm paylaşımlarımızda özellikle belirttik. Belki sözden etkilenip ilgili kitabı okuyabilir ufkunu daha da genişletebilirsin. Belki ilgili yazarın veya şairin diğer eserlerine göz atmak veya onları daha yakından tanımak isteyebilirsin. Bir sözden yola çıkarak bilgi birikimine katkıda bulunabilirsin. Çok mu ütopik oldu? Olsun, İz Bırakan Kitap Cümleleri elbette hayatında bir dönüm noktası yaratmayı hedefleyecek. İsmimiz oldukça iddialı, hedeflerimiz neden olmasın :) Bayram seyran demeden her mecrada paylaşabileceğin nokta atışı sözleri İz Bırakan Kitap Cümleleri’nde bulabilirsin.

Güzel ve anlamlı sözlere sen de katkıda bulabilir, etkilendiğin kişilerin sözlerini bizimle paylaşabilirsin. Eğer henüz paylaşmadıysak senin önerilerini hemen dikkate alır ve yayımlarız :)

Değeri bilinmemiş, kıyıda köşede kalmış, meşhur mecralarda yeterince ilgi görmemiş olduğuna inandığın kişilerin sözleri varsa hemen bizimle iletişime geçebilirsin.

Bizi durup düşünmeye sevk eden, hayatımıza yön veren, motive eden, cesaretlendiren, hüzünlendiren, huzursuz eden, anlamlandıramadığımız düşünceleri sade bir dille açıklayan, hislerimize tercüman olan bu kişileri yakından tanımaya herkesin hakkı var. Onların da tanınmaya :)

Bu sözler belki sosyal medyada birer paylaşım, belki vücudumuzda birer dövme, belki de not defterimizin bir köşesine yazdığımız andaçlar olacaklar ama hiçbiri zihnimizden kolay kolay silinmeyecek. İşte bu nedenle hepsi bizde birer iz bırakacak ve o zaman “yaşadım” diyebileceğiz.